LAG Panonski fijaker, koji promoviše ruralni razvoj u lokalnoj zajednici, nedavno je organizovala spektakularnu izložbu domaćih radinosti i gastronomije svojih članova u Muzeju grada Sombora. Ovaj događaj je bio pravo osveženje za lokalnu zajednicu, spajajući tradicionalnu kreativnost sa savremenim umetničkim izrazima.
Izložba je bila prelepo dekorisana, sa svaki štandom pažljivo uređenim kako bi istakao unikatne proizvode. Posetioci su imali priliku da vide široku paletu proizvoda – od ručno izrađenih suvenira i umetničkih predmeta, do tradicionalnih gastronomskih specijaliteta i domaćih delikatesa. Svi proizvodi su odražavali autentičnost i originalnost lokalne kulture i tradicije, dok su stari zanati bili živo predstavljeni kroz radionice i demonstracije.
Gosti su bili članovi i partneri iz različitih sektora – kako iz privatnog, tako i iz javnog sektora. Ovaj događaj je bio prilika za umrežavanje i povezivanje, gde su poslovni ljudi, umetnici, zanatlije i ljubitelji tradicije mogli da se susretnu i razmenjuju ideje. Atmosfera je bila veoma prijateljska i inspirativna, sa posetiocima koji su sa oduševljenjem istraživali izložbu i uživali u raznovrsnosti proizvoda.
Jedan od najlepših trenutaka bio je kada su članovi LAG Panonski fijaker predstavili svoje proizvode i veštine posetiocima. Bilo je divno videti kako svako od njih sa ponosom priča o svom radu i trudu koji su uložili u stvaranje svojih unikatnih proizvoda. Od ručno tkanih tkanina do tradicionalnih keramičkih posuda, svaki proizvod je bio rezultat ljubavi prema tradiciji i nasleđu.
Posetioci su imali priliku da se upuste u interakciju sa izlagačima, postavljajući pitanja o njihovom radu i procesu stvaranja. Takođe, događaj je obeležio i panel sa učesnicima programa na temu brendiranja i deklaracije proizvoda, kao i predstavljanje poklona kao minijatura. Panelisti su bili Violeta Jovanović, direktorka NALED-a i Etno Mreže, Jagoda Kočić, menadžerka LAG ,,Panonski fijaker” i David Firanj, direktor gradskog muzeja Sombor. Ova direktna komunikacija je omogućila posetiocima da bolje razumeju značaj očuvanja tradicionalnih veština i zanata, kao i da podrže lokalnu zajednicu kroz kupovinu autentičnih proizvoda.
Izložba je bila prilika da se istakne bogatstvo kulturne baštine regije i da se promoviše održiv razvoj kroz podršku lokalnih proizvođača i umetnika. LAG Panonski fijaker je uspešno spojio tradiciju i savremeni pristup, stvarajući inspirativan prostor za razmenu ideja i iskustava.
LAG Panonski fijaker je još jednom potvrdio svoju ulogu u promociji lokalnog identiteta i razvoju zajednice, ostavljajući trajan utisak na sve posetioce ove predivne izložbe domaćih radinosti i gastronomije.
Manifestacija je podržana od strane Pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo.